Seko mums

kafejnica big

Kafejnīca

Pirmā V. Ķuzes kafejnīca no jauna vēra savas durvis apmeklētājiem, 2004. gada nogalē - Jēkaba ielā 20/22. Pa kafejnīcas logiem paveras skats gan uz Prezidenta pili un Latvijas Banku, gan uz LR Saeimu. Vieta netika izvēlēta nejauši, jo tā atrodas toreizējā Muškes ģimenes īpašumā (J. Muške bija V. Ķuzes uzņēmuma komercdirektors) un ēkā bieži esot bijis sastopams Vilhelms Ķuze ar kundzi Olgu.

Kafejnīca tika veidota 30. gadu stilā. Mērķis bija atdzīvināt tādu gaisotni un interjeru, kurš rosinātu iztēli un radītu iespaidu, ka esam ciemos pie savas vecmāmiņas, pat tad, ja arī pašas esam vecmāmiņas. Interjera dizains veidots Art Deco stilā. Antikvāras mēbeles un tā laika stilā ieturētie porcelāna trauki, papildina un pilnveido kafejnīcā valdošo atmosfēru. Pie sienām izvietotas vēsturiskas fotogrāfijas, kuras atspoguļo pirmās Latvijas brīvvalsts A/S „V. Ķuze” ikdienu. Kafejnīcā apskatāmi arī citi materiāli, kuri saglabājušies no leģendārās saldumu impērijas laikiem. Ar laiku tiem varētu būt vieta V. Ķuzes muzejā. Kāpēc kafejnīcā pārsvarā skan tikai franču mūzika? Jau pagājušā gadsimta sākumā Rīgu dēvēja par mazo Parīzi . . .

Te var atvilkt elpu no ikdienas steigas, baudīt dzīvi sēžot uz Art Deco stila 30 gadu mīkstajām mēbelēm „ciemos pie vecmāmiņas” un saņemt cienastu no linu uzsvārčos tērptām meitenēm. Un atcerēties, ka mīļākais Vilhelma Ķuzes teiciens bija: „Baudiet šokolādi!”